• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 5.3417
    • Euro Alış : 6.0674
    • Dolar Satış : 5.3631
    • Euro Satış : 6.0917ATSO Yörex’te Göz Doldurdu

Yöresel ürünleri artırmayı, tanıtmayı ve farkındalık yaratmayı amaçlayan 13-17 Eylül 2017 tarihleri arasında  Antalya 8.Yöresel ürünler Fuarına Doğaka işbirliği ile Hatay’lı markalar ile katılan Antakya Ticaret ve Sanayi Odasının stantı gerek marka çeşitliği gerekse aldığı yoğun ziyaretçi ile tüm dikkatleri üzerine topladı. Hatay’da ürünleri ile marka haline gelen firmalar ile fuara katılan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin ve Protokol üyeleri başta olmak üzere tüm ziyaretçilerini en iyi şekilde ağırladı. Antakya Ticaret ve Sanayi Odasını temsilen Meclis ve Komite Üyeleri  Ömer Gürbüz, Süheyl Budak, Sabit Teksöz, Metin Tansal ve  Mustafa Bal’ın hazır bulundukları stantta Hatay yöresel ürünleri konuklardan tam not aldı.

 

Antalya Ticaret Borsası tarafından, TOBB’nin desteği ve ‘Sizin oraların nesi meşhur’ sloganı ile bu yıl 8‘incisi düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarında Hatay markaları ile yer almanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin yaptığı açıklamasında ;” Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak, markalaşma üzerine her sektörde ciddi çalışmalarımız oldu. Bu çalışmaların neticelerini en iyi görebildiğimiz yerler fuarlardır. Bu sene 8.si düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı'na Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansının da katkılarıyla Antakya’dan 9 firma ile katılım sağladık ve bu firmalarımız ile Hatay yöresel ürünlerinin en iyi şekilde tanıtımını yaptık. Firmalarımızdan  Şenköylüler, Esmergil Baharatları, Teofarm ve Antakyalı Firmaları stant açtı. Bu dört firmanın yanı sıra Antakya’dan Yılmaz İpekçilik, Soterya, Hilal Sepetçilik, Gurme Antakya ve Taş Ustası bu fuarda markalaşma konusunda ne kadar yol kat ettiklerini hem bizlere hem de fuar ziyaretçilerine net bir şekilde gösterdiler. 8.Yöresel ürünler Fuarını düzenleyen Antalya Ticaret Borsası ve TOBB yöneticilerimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese, fuar organizasyonunu beraber yaptığımız DOĞAKA yöneticilerimize ve fuara katılım sağlayan firmalarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

 

8.Yöresel ürünler Fuarında Hatay markalarını ve el sanatlarını en iyi şekilde temsil eden firma yöneticileri çok başarılı bir fuar olduğunu ifade ettikleri 8.Yöresel ürünler Fuarına katılımlarını sağlayan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası yöneticilerine ve Doğaka yöneticilerine teşekkür ettiler.