• DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 6.1175
    • Euro Alış : 6.6369
    • Dolar Satış : 6.1420
    • Euro Satış : 6.6635Odamız Olağan Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısını Gerçekleştirdik

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak 6 ayda bir gerçekleştirdiğimiz “Müşterek Meslek Komiteleri” toplantımızı İl Müdürlerimiz, Yönetim Kurulu, Meclis, Komite ve Disiplin Kurulu Üyelerimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Müşterek Meslek Komiteleri toplantımızın ana teması "Burası Türkiye Burada İş Var" sloganı ile başlayan "İstihdam Seferberliği 2019" kampanyası idi. Toplantıya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ziya Yüksel, Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Sandıkçı, Sosyal Güvenlik İl Müdürü Hamit Bal katılırken, bizleri İstihdam Seferberliği kampanyası ile ilgili bilgilendiren İl Müdürlerimize ve tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz.

Toplantıda konuşan Başkanımız Hikmet Çinçin, “Odamız Muamelat Yönetmeliği’nin 26. Maddesi Uyarınca, her yıl altı ayda bir yapılması gereken Meslek Komiteleri Müşterek toplantısına teşriflerinizden mutluluk duydum.

 

21 Ocak 2019 tarihinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile gerçekleştirilen Türkiye Ekonomi Şurası’nda İstihdam seferberliği’nin başlatılması konusunda çağrıda bulunulmuştur. 25 Şubat 2019 tarihinde ise ‘’Burası Türkiye Burada İş Var’’ sloganı ile İstihdam Seferberliği 2019 kampanyası başlatılmıştır. Bugün aramızda bulunan değerli il müdürlerimiz bu konu ile ilgili olarak bir takım bilgilerini siz değerli komite üyelerimiz ile paylaşacaktır. Bu Konuda tüm komite üyelerimizin hassasiyet göstermelerini önemle rica ederim.

 

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası olarak hükümetimizin istihdam alanında iş dünyasına sunduğu destek ve imkanları en doğru şekilde kullanmak üzere üzerimize düşen görevi yerine getirmek üzere çalışmalar yapmaktayız.

 

Meslek Komitelerimizden gelen talepler doğrultusunda TOBB MEYBEM A.Ş VE ABİGEM A.Ş. işbirliği ile ‘’Mesleki Yeterlilik Belgesi’’ firma yetkililerine ve çalışanlarına olmak üzere toplam 276 kişiye verilmiştir.

 

Değerli Komite Üyelerimiz, 2018 yılında olduğu gibi 2019 yılında da sizlerle dirsek temasında bulunarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Odamıza iletmiş olduğunuz tüm sorunları ve çözüm önerileri son 1 ayda ilimize ziyarete gelen tüm Bakanlarımız ile paylaşarak, dosya halinde sunduğumuzu belirtmek isterim.

 

Yaklaşan yerel seçimde Hatay için en iyisini istemekteyiz. Dolayısıyla tüm Belediye Başkan adaylarına başarılar dilerim” diyerek sözlerini sonlandırdı.