ANTAKYA TİCARET VE SANAYİ ODASI
  • DÖVİZ KURLARI
    • Dolar Alış : 6.9324
    • Euro Alış : 8.1424
    • Dolar Satış : 6.9602
    • Euro Satış : 8.1751ODAMIZ COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNLER ZİRVESİNDE

19-20-21 Eylül 2019 tarihlerinde, Ankara Ticaret Odası Congresium International Convention & Exhibiton Center’da düzenlenen “II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi” ne Genel Sekreter Yardımcısı Erhan YAĞIZ ABİGEM A.Ş. Müdürü Samet Fırat SOYDEMİR ve Coğrafi İşaretler Sorumlusu Mustafa AÇIKGÖZ Odamızı temsilen katılmıştır.

Coğrafi İşaret Zirvesi’nin bu yılki teması “Anadolu’dan Dünyaya’’ dır.Zirve’nin temel amacı; Türkiye coğrafyasına ait ürünlerin bir markaya dönüşmesine katkı sağlayarak ülkemizin coğrafi işaretli ürün potansiyelini harekete geçirmek ve bu yolla büyüyen uluslararası ticaretten yararlanmasına ve kırsal kalkınma hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamaktır.

ATSO olarak Hatay’ da Coğrafi İşareti alınan ANTAKYA KÜNEFESİ, ANTAKYA SÜRK’Ü (ÇÖKELEĞİ), ANTAKYA KÜFLÜ SÜRK’Ü(ÇÖKELEĞİ), HATAY DEFNE SABUNU ve HATAY İPEĞİ’ nin yanı sıra başvurusu yapılan Antakya Tuzlu Yoğurdu, Antakya Kâğıt Kebabı, Samandağ Ney Kamışı, Antakya Carra Peyniri, Antakya Künefelik Peyniri ve başvurusu yapılacak ürünler Hatay Biber Salçası, Hatay Nar Ekşisi, Antakya Kabak Tatlısı, Antakya Ceviz Reçeli, Hatay Halhalı Zeytini, Samandağ Biberi Zirve de tanıtılmıştır.

Haber Görseli